Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 743
-> Najnowszy użytkownik: Tomasz Serafin

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Archiwalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

 Drukuj temat
Dzwony w kościele
tundra
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 12/05/2016
Newbie


Postów: 3
Data rejestracji: 01.10.10

Witam,
Jestem wieloletnim mieszkańcem - jak dotąd spokojnego osiedla Strzeszyn Grecki. Od pewnego czasu na naszym spokojnym osiedlu rozdzwoniła się wieża kościelna, wybija godziny i półgodziny oraz dodatkowo o pewnych godzinach w ciągu dnia huczy z głośnika nagranie dzwonów (bo domyślam się, że prawdziwego dzwonu tam nie ma). Czy naprawdę tego oczekujemy po powrocie z pracy czy raczej spokoju i ciszy?? Może proboszcz powinien skonsultować taką decyzję z mieszkańcami osiedla a nie raczyć nas codziennym hałasem?? Czy Rada Osiedla Strzeszyn może się tym zająć? Pozdrawiam
 
wojtekr
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 13/05/2016
Member


Postów: 111
Data rejestracji: 14.09.10

To jest najprawdziwszy dzwon.
Ma całkiem przyjemną barwę dźwięku.
Edytowane przez wojtekr dnia 13/05/2016
 
swiety
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 14/05/2016
Junior Member


Postów: 21
Data rejestracji: 14.05.16

Takiemu to dzwony kościelne przeszkadzają a sąsiad palący śmieci albo kret*n jeżący quadem po lesie pewnie już nie bo bałby się zwrócić uwagę.

BRAWO W KOŃCU BIJĄ DZWONY
 
Mia
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 17/05/2016
Junior Member


Postów: 25
Data rejestracji: 17.05.16

Witam serdecznie,
również chcę się wypowiedzieć na temat tego dzwonu. Szlag mnie trafia od momentu kiedy został zainstalowany dzwon!!!! Skończył się spokój w okolicy!!! Tak częste dzwonienie doprowadza do szału. Ludzie mają zegarki w domach. A najbardziej denerwujące okazuje się poranne dzwonienie! Nawet w weekendy nie ma świętości!
Niech ktoś coś zrobi z tym dzwonem.Shock
 
miles19
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 17/05/2016
Member


Postów: 159
Data rejestracji: 16.07.11

Bij w tym temacie do proboszcza Smile
 
Mia
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 17/05/2016
Junior Member


Postów: 25
Data rejestracji: 17.05.16

To zdecydowanie jest niewygodny temat dla proboszcza
 
swiety
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 17/05/2016
Junior Member


Postów: 21
Data rejestracji: 14.05.16

Jak sie nie podoba mozna przeprowadzic sie do lasu z dala od wszystkiego i innych ludzi Grin
 
Mia
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 17/05/2016
Junior Member


Postów: 25
Data rejestracji: 17.05.16

swiety napisał/a:
Jak sie nie podoba mozna przeprowadzic sie do lasu z dala od wszystkiego i innych ludzi Grin


co za ograniczone myślenie! Bardzo ubogie.
 
bob
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 17/05/2016
Junior Member


Postów: 34
Data rejestracji: 09.11.13

Co do proboszcza to zawsze wydawał mi się bardzo rozsądnym człowiekiem i pewnie dałoby się z nim o tym porozmawiać.

Rozumiem też, że z wypowiedzi tzw. świętego bije typowo chrześcijańskie poszanowanie dla poglądów bliźniego Smile
do tej pory nie było problemów z buractwem na naszym forum ale widać wszystko się zmienia (już w wątku o budynku na literackiej święty poszedł po bandzie z oskarżeniami wobec rady osiedla o, rzekomy spisek z deweloperami)...

A wracając do tych nieszczęsnych dzwonów to faktycznie nie miałbym nic przeciwko nim gdyby biły np. o 12 i 18. Tym czasem zdaje się, że zaczynają o 7:30 i kończą o 21:00. Wg mnie przeginka...
 
swiety
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 17/05/2016
Junior Member


Postów: 21
Data rejestracji: 14.05.16

Poszanowanie poglądów bliźniego? W tym kraju właśnie mamy do czynienia z wielkim poszanowaniem do drugiego człowieka ;-)
Jeżeli ktoś nie potrafi zrozumieć, że mieszkanie w mieście związane jest z pewnymi kompromisami to trudno, stąd moja sugestia odnośnie przeprowadzenia się do głuszy. Jednak obawiam się, że i tam po chwili ptaszki ćwierkające zaczną przeszkadzać.
Co do spisku z developerami, hmmm..... sugestią pewną nie nazwałbym spisku po prostu chciwość ludzka nie zna granic. Kiedyś złodziej jak kradł nie robił tego w swojej dzielnicy. A fakty nie kłamią.
A dzisiaj nie przeszkadzają ćwiczenia naszego kochanego wojska?????? ;-)
Wnieśmy kolejny protest, co za ludzie, wieczni malkontenci!!!

SAINT
 
Mia
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 18/05/2016
Junior Member


Postów: 25
Data rejestracji: 17.05.16

bob napisał/a:
Co do proboszcza to zawsze wydawał mi się bardzo rozsądnym człowiekiem i pewnie dałoby się z nim o tym porozmawiać.

Rozumiem też, że z wypowiedzi tzw. świętego bije typowo chrześcijańskie poszanowanie dla poglądów bliźniego Smile
do tej pory nie było problemów z buractwem na naszym forum ale widać wszystko się zmienia (już w wątku o budynku na literackiej święty poszedł po bandzie z oskarżeniami wobec rady osiedla o, rzekomy spisek z deweloperami)...

A wracając do tych nieszczęsnych dzwonów to faktycznie nie miałbym nic przeciwko nim gdyby biły np. o 12 i 18. Tym czasem zdaje się, że zaczynają o 7:30 i kończą o 21:00. Wg mnie przeginka...


Witam ponownie,
temat dzwonów zaczyna wrzeć- i dobrze. Proboszcz być może i jest rozsądny, ale zachłystnął się nową zabawką i nic do niego nie dociera....
Kiedyś owszem, parafia dzwoniła przed mszą, ale wtedy ludzie nie mieli zegarków i było im to potrzebne, teraz jest to pewnego rodzaju zwyczaj, ale nawet Parafia powinna iść z duchem czasu i dostosować się do próśb i uwag parafian. W końcu każdy dzisiaj ma zegarek! I jeśli chce iśc na poranną mszę to pójdzie i nie trzeba walić z tej okazji w dzwon!
 
Mia
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 18/05/2016
Junior Member


Postów: 25
Data rejestracji: 17.05.16

swiety napisał/a:
Poszanowanie poglądów bliźniego? W tym kraju właśnie mamy do czynienia z wielkim poszanowaniem do drugiego człowieka ;-)
Jeżeli ktoś nie potrafi zrozumieć, że mieszkanie w mieście związane jest z pewnymi kompromisami to trudno, stąd moja sugestia odnośnie przeprowadzenia się do głuszy. Jednak obawiam się, że i tam po chwili ptaszki ćwierkające zaczną przeszkadzać.
Co do spisku z developerami, hmmm..... sugestią pewną nie nazwałbym spisku po prostu chciwość ludzka nie zna granic. Kiedyś złodziej jak kradł nie robił tego w swojej dzielnicy. A fakty nie kłamią.
A dzisiaj nie przeszkadzają ćwiczenia naszego kochanego wojska?????? ;-)
Wnieśmy kolejny protest, co za ludzie, wieczni malkontenci!!!

SAINT


-z tego co Pan pisze w związku z poszanowaniem poglądów, wszyscy mają iść w ślad za pewną partią.... powiem to co mówię zawsze dzieciom, trzeba być mądrzejszym!

-co do kwestii mieszkania w mieście....mieszkam od urodzenia. Więc doświadczenie już spore mam, i właśnie w mieście w związku z większą ilością mieszkańców, sąsiadów należy czasem iść na kompromis. Słyszał Pan o takim rozwiązaniu sprawy? Czy też zawsze jak jest problem doradza Pan ucieczkę (najlepiej do lasu) i rezygnowanie z dogadania się?

-co do reszty Pana wpisu to się nie wypowiem, bo interesuje mnie jedynie kwestia tego cholernego dzwonu, który od pewnego czasu zatruwa żywot innym.
 
Mimulus
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 18/05/2016
Member


Postów: 94
Data rejestracji: 06.06.11

Jakby nie patrzeć, hałas bijących dzwonów przekracza dopuszczalne poziomy określone w przepisach prawnych tj. w ustawie Prawo ochrony środowiska oraz w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 14 czerwca 2007 r. w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku.

(vide: wyrok WSA we Wrocławiu II SA/Wr 405/14 z 16.09.2014 r.) - http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/F0476AA781
Edytowane przez Mimulus dnia 18/05/2016
 
wojtekr
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 18/05/2016
Member


Postów: 111
Data rejestracji: 14.09.10

Słychać dwa różne tony: zegar i dzwon.
Oba dźwięki raczej przyjemne dla ucha.
Hałasem i zatruwaniem żywota może je nazwać chyba
tylko ktoś uprzedzony, kto ma dużo złej woli.
Pewnie uważa się za osobę kulturalną i tolerancyjną,
ale ta tolerancja nie obejmuje "katoli", "moherów",
"czarnych" itp, którzy powinni siedzieć w kruchcie.
 
Mia
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 18/05/2016
Junior Member


Postów: 25
Data rejestracji: 17.05.16

wojtekr napisał/a:
Słychać dwa różne tony: zegar i dzwon.
Oba dźwięki raczej przyjemne dla ucha.
Hałasem i zatruwaniem żywota może je nazwać chyba
tylko ktoś uprzedzony, kto ma dużo złej woli.
Pewnie uważa się za osobę kulturalną i tolerancyjną,
ale ta tolerancja nie obejmuje "katoli", "moherów",
"czarnych" itp, którzy powinni siedzieć w kruchcie.


a co ma chęć spokoju do tolerancji? Czyli, ponieważ to ksiądz, to może dyskoteki dzwonem urządzać?
To nie ma nic wspólnego ze złą wolą, ani brakiem tolerancji- jest to jedynie powrót do ciszy i spokoju jaki był wcześniej....
myślę, że "katol", "moher" czy też "czarny" jak niewyspany to wściekły niezależnie od wszystkiego

Myślę, że jeżeli chodziło by o młodzież, która się głośno zachowuje to od razu ruszyłaby lawina na nich, ale ponieważ to ksiądz daje czadu to jest nietykalny, poza kulturą życia z innymi?
 
zyb
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 18/05/2016
Newbie


Postów: 2
Data rejestracji: 08.02.11

Nie mam nic przeciwko dzwonieniu, ale niech to będzie w granicach rozsądku. To znaczy dzwony o pełnych godzinach! ok połówki godzin niech też będą, jak trzeba, ale napradę po co dzwonić o 7.30 (i to nie jest przecież jedno uderzenie!) i budzić połowę osiedla, a przynajmniej tych mieszkańców, którzy mieszkają w najbliższym sąsiedztwie koscioła. Moim zdaniem można się dogadać; znaleźć rozwiązanie dobre dla wszytkich. Niezapominajmy, że Strzeszyn to sypialnia miasta. Można dzwonić od 9 do 20. Człowiek się wyśpi, dzieci wieczorem też jeszcze o tej godzinie nie śpią. Mieszkańcy - też parafianie - będą szczęśliwszy. Dodam, że idzie lato i przyjemnie byłoby spać przy otwartym oknie...
Liczę na zrozumienie Księdza Andrzeja!
 
swiety
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 18/05/2016
Junior Member


Postów: 21
Data rejestracji: 14.05.16

Chcąc zamknąć dyskusje, wnioskuje
O pełnych godzinach bicie tyle razy w zależności która jest godzina
W połówkach raz
o 6,12,18 i 24 dodatkowe bicie aby grzesznicy pamiętali by nie grzeszyć

A tak poważnie, co wam przeszkadza bicie, przecież ładnie bije Grin i nie zostawia siniaków Grin

Pozdrawiam SAINT
 
Mia
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 19/05/2016
Junior Member


Postów: 25
Data rejestracji: 17.05.16

swiety napisał/a:
Chcąc zamknąć dyskusje, wnioskuje
O pełnych godzinach bicie tyle razy w zależności która jest godzina
W połówkach raz
o 6,12,18 i 24 dodatkowe bicie aby grzesznicy pamiętali by nie grzeszyć

A tak poważnie, co wam przeszkadza bicie, przecież ładnie bije Grin i nie zostawia siniaków Grin

Pozdrawiam SAINT


Chcąc zamknąć dyskusję proponuję po prostu się w niej nie udzielać, a nie pisać ironiczne propozycje.

Mogę napisać wyłącznie w swoim imieniu- co mi przeszkadza w biciu dzwonu?- to, że codziennie wali jak opętany. Mnie nie trzeba przypominać o której jest Msza. A ponieważ moja rodzina żyje w bliskim sąsiedztwie kościoła, to dzwonienie jest nachalne i z racji bliskiej odległości po prostu głośne! Trzeba znać umiar we wszystkim, a nie walić już od rana do późnych godzin wieczornych. Może w końcu ksiądz Andrzej pójdzie po rozum do głowy, zamiast uparcie tkwić przy swoim zdaniu?
 
Hoppy Luke
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 19/05/2016
Newbie


Postów: 4
Data rejestracji: 19.05.16

Mieszkam naprzeciw kościoła i dzwony naprawdę przeszkadzają. Nie chodzi o to, że nie mają dzwonić, ale żeby było to ciszej. Najmłodsza córka płacze i nie może spać w takich momentach... Uważam również, że te nawołujące do mszy zupełnie by wystarczyły. Niepotrzebne te wybijające godziny...
 
pwes
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 24/05/2016
Junior Member


Postów: 34
Data rejestracji: 15.09.10

Wszystkim udzielającym się w tym wątku doradzam: porozmawiajcie z proboszczem o swoim problemie. To normalny człowiek, nie gryzie. Jak nie posłucha pierwszego, to być może dziesiąty "interesant" da mu do myślenia.

Sam mieszkam kawałeczek od kościoła, więc mi to nie przeszkadza, ale jestem w stanie zrozumieć irytację sąsiadów.
 
Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.09
15,107,395 razy odwiedzono naszą stronę