Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 743
-> Najnowszy użytkownik: Tomasz Serafin

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Archiwalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

 Drukuj temat
Strzeszyn Park etap I
alicjaboro
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 31/07/2017
Junior Member


Postów: 38
Data rejestracji: 31.07.17

Dzień dobry, szukam osób, które również zakupiły mieszkanie od PBG Erigo Strzeszyn Park Etap I. Proszę osoby, które zakupiły mieszkania, o wymianę doświadczeń w sprawie uzyskania odsetek karnych od dewelopera w związku z niedotrzymaniem terminu zakończenia budowy i przekazania mieszkań. Obecnie jesteśmy zapewniani, że budowa zakończy się do końca września, ale prace na budowie postępują bardzo powoli. Obawiam się, że deweloper nie będzie chętny do wypłacenia nam pieniędzy i sprawy mogą trafić do sądu, a to może potrwać i może spowodować uzyskanie niepełnych kwot. Proszę o kontakt e-mail.
Serdecznie pozdrawiam,
A. B.
 
mat87
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 11/08/2017
Newbie


Postów: 7
Data rejestracji: 10.08.17

Też zakupiłem tam mieszkanie, ale w II etapie. Czy oprócz opóźnień w budowie miał ktoś jakieś inne złe doświadczenia? dostałem zapewnienie, że przy drugim etapie będzie inny wykonawca, ale mimo wszystko obawiam się, że może być podobnie...
 
alicjaboro
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 16/08/2017
Junior Member


Postów: 38
Data rejestracji: 31.07.17

Jesteśmy żywieni zapewnieniami, które się ciągle odwlekają w czasie. Polecam wycieczkę na plac budowy. Pana mieszkanie już zostało sprzedane, ale łopaty nikt jeszcze w grunt nie wbił. Pan obsługujący inwestycje wydaje się być kompetentny, ale PBG ma doświadczenie w ogłaszaniu upadłości i ciągnięciu spraw po sądach. Proszę doprecyzować zapisy w umowie o formie i sposobie odzyskania pieniędzy. Na pismo, które wysłałam nie otrzymałam od nich odpowiedzi. Inwestor mając wiedzę o opóźnieniach ma możliwość zmiany podwykonawcy lub zatrudnienia innych firm. W naszym wypadku nie wygląda to jakby się komukolwiek spieszyło.
 
mat87
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 23/08/2017
Newbie


Postów: 7
Data rejestracji: 10.08.17

alicjaboro napisa?/a:
Jesteśmy żywieni zapewnieniami, które się ciągle odwlekają w czasie. Polecam wycieczkę na plac budowy. Pana mieszkanie już zostało sprzedane, ale łopaty nikt jeszcze w grunt nie wbił. Pan obsługujący inwestycje wydaje się być kompetentny, ale PBG ma doświadczenie w ogłaszaniu upadłości i ciągnięciu spraw po sądach. Proszę doprecyzować zapisy w umowie o formie i sposobie odzyskania pieniędzy. Na pismo, które wysłałam nie otrzymałam od nich odpowiedzi. Inwestor mając wiedzę o opóźnieniach ma możliwość zmiany podwykonawcy lub zatrudnienia innych firm. W naszym wypadku nie wygląda to jakby się komukolwiek spieszyło.


Byłem na budowie w zeszłym tygodniu i rzeczywiście niewiele się zmieniło oprócz wysprzątania terenu, ale ja akurat pomimo planowanego ukończenia budowy na koniec przyszłego roku jestem przygotowany na to, że może się to nieco opóźnić, ponieważ jest to częsty przypadek.
Rzeczywiście w umowie nie ma wzmianki o ewentualnym zadośćuczynieniu w przypadku opóźnień, ale w sumie nie ma się czemu dziwić. Wynika na to, że deweloper zabezpieczył się na ewentualne opóźnienia do czasu przeniesienia własności na kupującego, a więc w Pani umowie zapewne jest to około 6-7 miesięcy po planowanym zakończeniu budowy. Zbyt wiele czynników składa się na taką budowę i trudno jest im zapewnić konkretny termin oddania do użytku, dlatego podają planowany termin. Mam tylko nadzieję, że warto czekać na te mieszkania. Swoją drogą... czy w I etapie ściany również będą z gips-kartonu?

Pozdrawiam
 
uzytkownik_89
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 25/08/2017
Newbie


Postów: 6
Data rejestracji: 25.08.17

mat87
w umowie jest wzmianka o "zadośćuczynieniu" - są to kary umowne za opóźnienie niewynikające z przyczyn nabywcy (0.05% wartości lokalu DZIENNIE z tego co pamiętam) - polecam nabywcą dokładne zapoznanie się z umową.
Co do tego czy wpływa na to wiele czynników i czy trudno jest im określić termin oddania do użytku - deweloperka to nie sklep spożywczy, ludzie kładą ogromne pieniądze, umawiają ekipy wykończeniowe, zawieszają umowy najmowanych dotychczas mieszkań itp - deweloper zobowiązany jest dotrzymać terminu podanego w umowie lub wypłacać hajs.
Jak już większość z klientów Erigo zauważyła owy deweloper nie przejmuje się ani terminami, ani karami, ani ogólnie niczym Smile kontakt zerowy, na budowie pustki, a hajs od ludzi ściągnięty - wszyscy spłacamy kredyt od marca 2017
 
on
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 27/08/2017
Junior Member


Postów: 16
Data rejestracji: 27.08.17

Również byłem na budowie i muszę stwierdzić że końca jej nie widać, pracowników może z 20 naliczyłem. Moim zdaniem jeden wielki brak organizacji i bałagan. Jeśli chodzi o odsetki karne z tego co się orientuje to maksymalna ich wysokość to 5% wartości zakupionego mieszkania i będzie to dopiero naliczone kiedy odbierzemy mieszkanie. Niestety ściany są wykonywane z płyt kartonowo gipsowych działowe. Nie rozumiem tej całej sytuacji tym bardziej iż ruszył już II etap i tam prace idą pełną parą.
 
mat87
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 28/08/2017
Newbie


Postów: 7
Data rejestracji: 10.08.17

on napisa?/a:
Również byłem na budowie i muszę stwierdzić że końca jej nie widać, pracowników może z 20 naliczyłem. Moim zdaniem jeden wielki brak organizacji i bałagan. Jeśli chodzi o odsetki karne z tego co się orientuje to maksymalna ich wysokość to 5% wartości zakupionego mieszkania i będzie to dopiero naliczone kiedy odbierzemy mieszkanie. Niestety ściany są wykonywane z płyt kartonowo gipsowych działowe. Nie rozumiem tej całej sytuacji tym bardziej iż ruszył już II etap i tam prace idą pełną parą.


Przy II etapie podobno jest inny wykonawca, który zapewnia, że zdąży na czas z budową, ale nie wiem ile w tym prawdy. Żyję nadzieją, że tak jest, ale póki co nie zauważyłem, żeby dużo się tam działo. Od końca czerwca powinny zacząć się prace budowlane, a tydzień temu widziałem tylko nieco wysprzątany teren. Serio, zmieniło się dużo od tamtego czasu?
 
milena_
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 30/08/2017
Junior Member


Postów: 11
Data rejestracji: 30.08.17

Dzień dobry,
kupuję mieszkanie w drugim etapie inwestycji. Wczoraj byłam na Strzeszynie i faktycznie "coś" zaczęło się dziać na placu budowy.

Mam pytanie czy ktoś mógłby podać nazwę wykonawcy 1 etapu Strzeszyn Parku?
 
uzytkownik_89
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 30/08/2017
Newbie


Postów: 6
Data rejestracji: 25.08.17

mar-dom sp z o o
 
milena_
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 30/08/2017
Junior Member


Postów: 11
Data rejestracji: 30.08.17

uzytkownik_89 napisa?/a:
mar-dom sp z o o

Jest Pan pewien, że w pierwszym etapie jest "Mar-dom"?

Deweloper zapewniał, że w drugim etapie ma być inna firma a jest właśnie "Mar-dom".
 
on
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 01/09/2017
Junior Member


Postów: 16
Data rejestracji: 27.08.17

Kolejne pismo i kolejna zmiana terminu oddania mieszkania w I etapie, po prostu ręce opadają, a kredyt płacić trzeba. Jestem ciekaw czy deweloper bierze pod uwagę jakąkolwiek opcję rekompensaty dla przyszłych mieszkańców za taką zwłokę czasową ponieważ każdy z nich ponosi na obecną chwilę c różnego rodzaju straty finansowe.
 
alicjaboro
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 11/09/2017
Junior Member


Postów: 38
Data rejestracji: 31.07.17

NIE POLECAM TEGO DEWELOPERA. Żałuję, że podpisałam z nimi umowę.
 
mat87
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 11/09/2017
Newbie


Postów: 7
Data rejestracji: 10.08.17

alicjaboro napisa?/a:
NIE POLECAM TEGO DEWELOPERA. Żałuję, że podpisałam z nimi umowę.


Na kiedy przesunęli termin oddania I etapu? tylko ze względu na niedotrzymanie terminu Pani nie poleca, czy jeszcze coś w międzyczasie "wyszło"? ostatnio byłem na budowie i dużo działo się na terenie II etapu...

Pozdrawiam
 
alicjaboro
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 12/09/2017
Junior Member


Postów: 38
Data rejestracji: 31.07.17

Oni po prostu kłamią. Do wczoraj myślałam że może mają problemy, ale teraz obawiam się, że nie będzie ani mieszkania ani pieniędzy. Nie radzę przelewać im żadnych pieniędzy. Wcale nie są bezpieczne na rachunku powierniczym.
 
alicjaboro
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 12/09/2017
Junior Member


Postów: 38
Data rejestracji: 31.07.17

Proszę poruszyć kwestie w jaki sposób i w jakich terminach i na jakich zasadach będziecie mogli się ubiegać o odsetki karne lub o rozwiązanie umowy i odzyskanie pieniędzy. Proszę spróbować zmienic jeszcze przed podpisaniem umowy którekolwiek jej zapisy. My też analizowaliśmy umowę przed jej podpisaniem i nie sądziliśmy, że tak to będzie wyglądało. Kancelarie prawnicze nie robią na nich wrażenia. Nie polecam. Nie warto dla tych nerwów, które nie wiadomo kiedy się skończą. Proszę zapytać w Banku który prowadzi rachunek powierniczy jakie macie możliwości odzyskania pieniędzy. Pewnie nie wiecie niż więcej niż "pieniądze są bezpieczne na rachunku powierniczym". A co to oznacza w praktyce? Szef firmy poinformował nas, że jeśli będzie padać to dach może nigdy nie zostać ukończony. Odradzam.
 
milena_
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 13/09/2017
Junior Member


Postów: 11
Data rejestracji: 30.08.17

A na kiedy deweloper przesunął termin oddania mieszkań z 1 etapu?
 
uzytkownik_89
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 13/09/2017
Newbie


Postów: 6
Data rejestracji: 25.08.17

na maj, lipiec, koniec sierpnia, koniec października... aktualnie mówi się o końcu stycznia Smile
 
milena_
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 13/09/2017
Junior Member


Postów: 11
Data rejestracji: 30.08.17

A co z przeniesieniem własności? Przecież za niedotrzymanie terminu ustalonej w umówie są karne odsetki, deweloper tego nie respektuje?
Ta cała sytuacja jest dla mnie tak bardzo niezrozumiała, jak deweloper może tak postępować z klientami?!
 
on
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 14/09/2017
Junior Member


Postów: 16
Data rejestracji: 27.08.17

Przeniesienie własności jest planowane na miesiąc luty 2018 roku, ale byłem ostatnio zobaczyć budowę i szczerze nie widzę żadnego postępu od mojej ostatniej wizyty która była na początku sierpnia, tam nic się nie dzieje masakra. Podejrzewam że bez adwokata się nie obejdzie w takiej sytuacje.
 
Anai086
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 14/09/2017
Junior Member


Postów: 10
Data rejestracji: 14.09.17

Dnia 31.08.2017 dostałam list od Dewelopera, że: "termin zakończenia postępowania administracyjnego zmierzającego do uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku (...) przewidywany jest obecnie na koniec miesiąca października 2017r."
Skąd zatem macie Państwo: "użytkownik_89" oraz "on" informację o przeniesieniu własności na koniec stycznia 2018/luty 2018?
Dostaliście list od Dewelopera z taką informacją?
 
Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.09
15,102,705 razy odwiedzono naszą stronę