Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 743
-> Najnowszy użytkownik: Tomasz Serafin

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Archiwalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

 Drukuj temat
Strzeszyn Park etap I
Lukasz
Dodany dnia 25/03/2018
Newbie


Postów: 5
Data rejestracji: 16.09.17

Orientuje się ktoś czy prace na 1 etapie w tej chwili to tylko kostkę robią, czy w środku też? Tempo pracy maja mega..
Jak nie przyspiesza a 2 etap nie zwolni to w podobnym czasie mogą oddawać
 
alicjaboro
Dodany dnia 26/03/2018
Junior Member


Postów: 38
Data rejestracji: 31.07.17

Byłabym raczej ostrożna w takim typowaniu szybkiego ukończenia 2 etapu. W 1 etapie piętra w góre też szły bardzo szybko. Kłopoty zaczęły się, gdy zaczęto dach. Obecnie nie ma podłączenia wody, nie ma ukończonych płytek na balkonach, diabeł tkwi w szczegółach. A gdyby deweloper chciał ukończyć szybko to ukończyłby szybko. To jest działanie celowe, aby ukończyć jak najpóźniej i taka sama taktyka będzie w 2 etapie. Zarobią trzymając wasze pieniądze na swoim koncie.
 
alicjaboro
Dodany dnia 26/03/2018
Junior Member


Postów: 38
Data rejestracji: 31.07.17

na ścianach przy wentylacji mamy zacieki, co oznacza że jest źle zrobiona, pod kaloryferem też jakiś rdzawy ślad nie wiadomo od czego. na klatce położone płytki już są pęknięte, a położone krawężniki są nierówne. zobaczymy co jeszcze wyjdzie.
 
on
Dodany dnia 26/03/2018
Junior Member


Postów: 16
Data rejestracji: 27.08.17

POTWIERDZAM JAKOŚĆ WYKONANIA TYCH BLOKÓW JEST BARDZO NISKA JEŚLI CHODZI O MATERIAŁ I O FACHOWOŚĆ WYKONAWCY, Z PEWNOŚCIĄ BĘDĄ MIELI SPORE PROBLEMY Z ODBIOREM TECHNICZNYM
 
Karton
Dodany dnia 26/03/2018
Junior Member


Postów: 10
Data rejestracji: 06.12.17

Cztery miesiące temu twierdzili, że przewidują jeszcze miesiąc prac do ukończenia budowy.
Budowa nadal w polu, a banda nieudaczników pod banderą Erigo Development nadal nie potrafi określić terminu. Ostatnie "kuluarowe" wieści mówią o końcu czerwca, ale bez przekonania. Oficjalnego stanowiska do dziś nie przedstawili...
 
milena_
Dodany dnia 26/03/2018
Junior Member


Postów: 11
Data rejestracji: 30.08.17

alicjaboro napisa?/a:
Byłabym raczej ostrożna w takim typowaniu szybkiego ukończenia 2 etapu. W 1 etapie piętra w góre też szły bardzo szybko. Kłopoty zaczęły się, gdy zaczęto dach. Obecnie nie ma podłączenia wody, nie ma ukończonych płytek na balkonach, diabeł tkwi w szczegółach. A gdyby deweloper chciał ukończyć szybko to ukończyłby szybko. To jest działanie celowe, aby ukończyć jak najpóźniej i taka sama taktyka będzie w 2 etapie. Zarobią trzymając wasze pieniądze na swoim koncie.


Nie wiem jak jest w pierwszym etapie, ale w drugim deweloper dostanie pieniądze dopiero po wybudowaniu i oddaniu mieszkań. Po drugie, w II etapie jest inna firma wykonawcza, więc zakładanie, że deweloper SPECJALNIE nie odda mieszkań jest raczej bezzasadne..
 
Karton
Dodany dnia 26/03/2018
Junior Member


Postów: 10
Data rejestracji: 06.12.17

Niestety w I etapie deweloper dostał pieniądze rok temu...
Termin płatności całości mijał 15.03.2017, 31.03.2017 miała zakończyć się budowa, a mieszkania miały być wydane najpóźniej do 31.06.2017.
Dziś, bogatszy o te "wspaniałe doświadczenia" w życiu nie zgodziłbym się na zapłatę przed odbiorem mieszkania. Jednak w momencie rezerwacji mieszkania w kalendarzu widniał wrzesień 2015, a prace na budowie się zaczynały. Na budowę dwóch małych bloczków mieli 1,5 roku. Gdzie średni czas potrzebny do realizacji takiej inwestycji to jakieś 9-10 miesięcy. Trzeba było być naprawdę "geniuszem" żeby nie dotrzymać pierwotnego terminu ukończenia budowy. A jednak... im się to udało.
 
Karton
Dodany dnia 27/03/2018
Junior Member


Postów: 10
Data rejestracji: 06.12.17

Deweloper cały czas zapewniał, że czerwcowy termin oddania mieszkań jest niezagrożony. Poza tym w przypadku kredytów to już bank wypłacał drugą transzę do 15.03.2017 - zgodnie z postanowieniami umowy deweloperskiej.
Gdyby nie zamknięty rachunek powierniczy to nie zdecydowałbym się na kupno wizualizacji mieszkania to raz. A gdyby interesowało mnie inne lokum to już dawno bym się wycofał z tego bałaganu to dwa.
Poza tym to o czym piszesz to nie są dla mnie żadne okoliczności usprawiedliwiające. Niestety widzę, że w branży budowlanej przyzwolenie na patologię to norma.
Porządna firma już dawno rozwiązałaby sytuacje ze swoim wykonawcą.
 
alicjaboro
Dodany dnia 27/03/2018
Junior Member


Postów: 38
Data rejestracji: 31.07.17

Po drugie, istnieje możliwość zmiany terminów wypłaty transz przez banki.

możesz rozwinąć o co chodziło w po drugie?
 
Lutek
Dodany dnia 05/04/2018
Newbie


Postów: 2
Data rejestracji: 05.04.18

Transze można zmienić jeżeli wszystko jest na czas. Kiedy deweloper zmienia umowy czy wprowadza aneksy jest już po ptakach.
Czy możecie napisać jakie otrzymaliście aneksy do umowy sprzedaży mieszkań?
Ponieważ zaproponowano mi wydłużenie okresu oddania mieszkania do końca lipca 2018 !
Nie wiem czy podpisywać.
 
Lutek
Dodany dnia 05/04/2018
Newbie


Postów: 2
Data rejestracji: 05.04.18

on napisa?/a:
Witam zapis w akcie notarialnym o naliczeniu odsetek karnych do sumy 5% wartości jest nieprawny, mój radca prawny powiedział mi że deweloper będzie musiał wypłacać odsetki do chwili oddania nam mieszkania, jeśli tego nie zrobi sprawa trafi do sądu i z góry na pewno będzie wygrana


Czas zgłosić do UOKIKU.
ZNALAZŁEM W SIECI:

klauzula przewidująca górną granicę sumy możliwych do naliczenia kar umownych (do wysokości 10% kwoty wpłaconej przez nabywcę) została uznana przez Prezesa UOKiK za klauzulę niedozwoloną i została wpisana do rejestru klauzul niedozwolonych.
W umowach z deweloperem można spotkać się z sytuacjami, w których kupujący nie ma prawa domagać się jakiegokolwiek innego odszkodowania, poza karą umowną (nawet jeśli poniesiona przez niego szkoda na skutek działań dewelopera była dużo wyższa niż naliczona kara umowna). W przypadku konsumentów takie postanowienia są nieskuteczne, albowiem konsument ma prawo domagać się odszkodowania w pełnej wysokości ? nawet jeśli deweloper w umowie wskazał inaczej.
W odniesieniu do kar umownych warto zwrócić uwagę na praktykę deweloperów, polegającą na proponowaniu nabywcom aneksowaniu umów w sytuacji opóźnienia się przez dewelopera z realizacją inwestycji (a często wręcz przymuszaniu ich do podpisania takich aneksów). Podpisanie aneksu przedłużającego czas na wykonanie inwestycji eliminuje istnienie opóźnienia. Kupujący nie mają żadnego interesu w podpisywaniu takich aneksów; mimo niewykonania umowy w terminie, kupujący pozbywają się możliwości otrzymania rekompensaty w postaci kary umownej, a nie dostają nic w zamian.
 
Karton
Dodany dnia 17/04/2018
Junior Member


Postów: 10
Data rejestracji: 06.12.17

Lutek napisa?/a:
Czy możecie napisać jakie otrzymaliście aneksy do umowy sprzedaży mieszkań?
Ponieważ zaproponowano mi wydłużenie okresu oddania mieszkania do końca lipca 2018 !
Nie wiem czy podpisywać.


Trudno cokolwiek powiedzieć. Wiarygodność terminów podawanych przez dewelopera jest zerowa. Data, która teraz wydaje się niemożliwa do przekroczenia to w przypadku Erigo staje się niemal pewne, że nie zostanie dotrzymana.

Lekturka do poczytania:
http://poznan.wyb...czeni.html
Edytowane przez Karton dnia 17/04/2018
 
alicjaboro
Dodany dnia 19/04/2018
Junior Member


Postów: 38
Data rejestracji: 31.07.17

https://epoznan.pl/news-news-84987-_50_rodzin_od_roku_pozostaje_bez_mieszkania,_a_inwestor_wciaz_przeklada_termin_ukonczenia_budowy

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,23267245,osiedle-na-strzeszynie-z-rocznym-opoznieniem-mieszkancy-zrozpaczeni.html

polecam przeczytać komentarze pod artykułem na e-poznań, szczególnie o innej inwestycji ecoria przy ul. Karpiej, gdzie Ci sami ludzie oszukali mieszkańców.
 
Karton
Dodany dnia 02/07/2018
Junior Member


Postów: 10
Data rejestracji: 06.12.17

Deweloper obiecywał, że w połowie czerwca 2018 złoży wniosek o pozwolenie na użytkowanie. Oczywiście tak się nie stało. Kolejny obiecany termin to koniec czerwca. Mamy drugi lipca i według moich informacji Straż Pożarna nie dopuściła budynku(ów). Konieczne jest dokonanie jakichś zmian w elewacji. Podejrzewam, że styropian musi zostać wymieniony na wełne. W każdym razie to tylko moje przypuszczenia. Fakt jest taki, że przez najbliższe kilka tygodni na pewno nie otrzymamy kluczy do mieszkań.
Kolejne opóźnienia i kompromitacje tego dewelopera to jednak chleb powszedni więc na co tu liczyć...
 
hukli
Dodany dnia 31/07/2018
Junior Member


Postów: 15
Data rejestracji: 29.11.14

Czy przekazali Wam już mieszknia z etapu I , wczoraj przejżdzałem tam i bloki wygladają na gotowe ?
 
Stylla
Dodany dnia 31/07/2018
Newbie


Postów: 2
Data rejestracji: 31.07.18

Ja nie otrzymałam kluczy a oficjalny termin wydania mieszkania miną w październiku 2017 i nic nie wiem kiedy będą wydawać. Deweloper nie kontaktuje się z klientami.
 
alicjaboro
Dodany dnia 14/08/2018
Junior Member


Postów: 38
Data rejestracji: 31.07.17

mieszkań nadal nie ma ani informacji o tym kiedy będą. Za to ciągle coś tam rozwalają, rozkopują. Nie rozumiemy ile można partaczyć robotę....
 
Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.05
15,105,793 razy odwiedzono naszą stronę