Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 743
-> Najnowszy użytkownik: Tomasz Serafin

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Archiwalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

 Drukuj temat
Wycinka zieleni
glogowski
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 13/09/2018
Newbie


Postów: 1
Data rejestracji: 13.09.18

Nie zauważyłem, by istniał na forum RO wątek w tej kwestii, a ponoć jest takich sytuacji sporo na naszym osiedlu. Czy mogę więc prosić Radę o to, by tutaj informowała mieszkańców o zagrożeniach wycinką, tak by choć próbować szukać lepszych/innych rozwiązań?
 
bob
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 14/09/2018
Junior Member


Postów: 34
Data rejestracji: 09.11.13

Sporo? Nie zauwazyłem... a za te sytuacje które zauważyłem odpowidzialność ponoszą instytucje miejskie np. wycinka drzew wzdłuż literackiej po obu stronach to zasługa z tego co wiem PTBS i Aquanetu. Słyszałem też że pół parku koło szkoły miasto chce zlikwidować i przeznaczyć pod zabudowe (chyba bloki). Z innych ciekawostek to w dolinie Bogdanki (okolice Biskupińskiej koło stadniny Pony) jakiś "biznesmen" karczuje las aby postawić tam osiedle domów - co z tego że jest to w ramach zachodniego klinu zielieni. Miasto z tym nic nie robi mimo, że doskonale o tym wie. Teraz jest już nawet strona internetowa przedsięwzięcia:
http://ostoja-dolinabogdanki.pl/

a sprawa toczy się co najmniej od 4 lat:
http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36001,16984798,Wielka_wycinka_drzew_w_dolinie_Bogdanki.html

Tak więc jak widać łatwo protestować w obronie Puszczy Białowieskiej itp. ale jak sprawa dotyczy Poznania to już takiej determinacji nie ma w PO i lewicy...
Edytowane przez bob dnia 14/09/2018
 
Kajetan Sasiak - Kaktus
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 15/09/2018
Member


Postów: 53
Data rejestracji: 24.01.15

bob napisa?/a:
Tak więc jak widać łatwo protestować w obronie Puszczy Białowieskiej itp. ale jak sprawa dotyczy Poznania to już takiej determinacji nie ma w PO i lewicy...


Puszcza Białowieska (jej część) jest ostatnim (czyli jednocześnie JEDYNYM) lasem pierwotnym w Europie, więc zestawianie jej z podpoznańskim laskiem jest lekkim nadużyciem.

W mojej ocenie główną przyczyną podobnych problemów jest brak jakiejkolwiek wizji miasta u Prezydenta i radnych, czego dowodem jest rażący brak planów zagospodarowania dla dużej części miasta. A dopóki takich dokumentów nie ma, to można praktycznie wszystko.

Myślę, że Rada może co najwyżej informować o planowanych wycinkach, względnie kwestować na nowe sadzonki, bo chyba nawet te drzewa przy Literackiej pójdą pod topór (choć chodnik zrobili specjalnie tak, by je uratować). Pewnie w konkretnej sprawie, trzeba się zwracać do konkretnego wiceprezydenta, tu pada nazwisko Wudarskiego, który chciał sprawę zablokować. Może warto go zapytać, jakie podjął działania i jaki jest ich rezultat.
 
Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.02
15,107,290 razy odwiedzono naszą stronę