Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 743
-> Najnowszy użytkownik: Tomasz Serafin

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Archiwalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zobacz temat

 Drukuj temat
Strzeszyn Park etap 2
Szeryf
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 25/11/2018
Newbie


Postów: 3
Data rejestracji: 25.11.18

Cześć , czy jest tutaj ktoś jeszcze , kto kupił mieszkanie w 2 etapie osiadla Strzeszyn Park od Erigo ??

Jaką macie datę płatności w umowie , Grudzień czy Marzec. Wiem , że były 2 terminy podawane.
 
Beesarch
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 26/11/2018
Newbie


Postów: 4
Data rejestracji: 26.11.18

Ja mam w akcie do 15 grudnia płatność.
 
Szeryf
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2018
Newbie


Postów: 3
Data rejestracji: 25.11.18

No właśnie płatność miała być w grudniu, tuz przed odbiorem mieszkania.
Nowe umowy mają płatność na marzec.
Inwestycja moim zdaniem w tej chwili jest bardzo opóźniona.

Dopiero co skończyli dach w ostatnim z budynków.

Budynek B ocieplenie wykonane w sposób jak by sie ktoś dopiero uczył ocieplać.
Szczeliny między płytami , polepione z kawałków.
Zrobione chyba z resztek co zostały po poprzednich ocieplanych budynkach.

Na częsci budynków jakiś problem z balkonami mają , do teraz nieotynkowane. Warstwa ocieplenia raz grupsza , raz cieńsza.

 
torrop
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 05/12/2018
Newbie


Postów: 2
Data rejestracji: 05.12.18

Hej,
Ja mam płatność do marca. Faktycznie widać opóźnienie na budowie...do końca grudnia na pewno się nie wyrobią... pytanie czy zdążą do marca...?! Czy ktoś kontaktował się z deweloperem w sprawie opóźnienia i nowych terminów? Co oni na to?
PS. Jeżeli ktoś widzi, że robią na budowie coś nie tak np. niedokładnie docieplają budynki, to może warto zwrócić się z zapytaniem w tej kwestii do dewelopera...?
 
matt_87
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 05/12/2018
Newbie


Postów: 2
Data rejestracji: 05.12.18

Ja płatność mam do 15 grudnia. Z moich informacji wynika, że koniec budowy nastąpi po nowym roku, a mieszkania będą wydawać w marcu. W tym albo w przyszłym tygodniu mają zakończyć się ostatnie prace dekarskie i też w tym tygodniu do budynku A mają wejść pracownicy od stawiania ścianek działowych, bo ten budynek jest w najmniejszym stopniu zaawansowany.
Skąd pewność, że mają problem z balkonami? który budynek ma Pan na myśli?
Edytowane przez matt_87 dnia 05/12/2018
 
Szeryf
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 06/12/2018
Newbie


Postów: 3
Data rejestracji: 25.11.18

matt_87 A orientujesz się dlaczego w części budynków pozostawili balkony bez ocieplenia?? Idzie zima , prace wykończeniowe na zewnątrz , płytki na balkonach itd. z tego co widziałem to nieruszone.
Marzec nierealny moim zdaniem , ale to tylko moje zdanie Smile
 
matt_87
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 07/12/2018
Newbie


Postów: 2
Data rejestracji: 05.12.18

Szeryf napisał/a:
matt_87 A orientujesz się dlaczego w części budynków pozostawili balkony bez ocieplenia?? Idzie zima , prace wykończeniowe na zewnątrz , płytki na balkonach itd. z tego co widziałem to nieruszone.
Marzec nierealny moim zdaniem , ale to tylko moje zdanie Smile


niestety nic nie wiem o balkonach, ale też uważam, że marzec jest nierealny. Ostatnio poinformowano mnie, że powinni zdązyć "rzutem na taśmę" w terminie, ale uważam, że jak będzie pierwsza połowa roku to będzie dobrze...
Edytowane przez matt_87 dnia 07/12/2018
 
snails
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 17/12/2018
Newbie


Postów: 1
Data rejestracji: 17.12.18

Witam,

Według mnie termin zakończenia budowy wynikał z konieczności programu MDM, który wymagał, żeby inwestycja została zakończona w 2018 roku, dlatego też termin oddania mieszkań wynosi 6 miesięcy - do lipca. W większości przypadków czas przekazania kluczy to 3 miesiące od zakończenia budowy. Zapewne nieoficjalnie celowali w marzec i z tego co widać też tak może być.
 
torrop
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 11/03/2019
Newbie


Postów: 2
Data rejestracji: 05.12.18

hej, pytanie do mieszkańców pierwszego etapu: czy deweloper wypłacił wam odsetki za opóźnienie w ukończeniu inwestycji? Jakie usterki mieliście przy odbierze mieszkań, na zwracać uwagę..?
Mam mieszkanie w drugim etapie i wszystko wskazuje na to że niedługo odbiór...
 
Beesarch
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 14/03/2019
Newbie


Postów: 4
Data rejestracji: 26.11.18

Z informacji od dewelopera wniosek o pozwolenie na użytkowanie został złożony we wtorek, także na koniec przyszłego tygodnia powinien przyjechać nadzór na odbiór.

A co do pytania, znalazłam swego czasu w sieci takiego linka https://fachowyodbior.wordpress.com/2018/09/04/strzeszyn-park-ergio-development/ może będzie pomocne. Sama jednak polecam wziąć jakiegoś fachowca na odbiór który będzie wiedział gdzie patrzeć.
Od siebie dodam, że koniecznie trzeba pomierzyć sobie mieszkanie, wg umowy powierzchnie są liczone wg starej normy budowlanej (w świetle ścian surowych, także przy swoich pomiarach należy założyć 2cm tynków na ścianach murowanych i skorygować pomiary) natomiast po otrzymaniu rysunków w wersji elektronicznej ewidentnie było widać, ze powierzchnie są liczone zgodnie z nową normą czyli w świetle ścian wykończonych.
 
Karton
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 21/03/2019
Junior Member


Postów: 10
Data rejestracji: 06.12.17

Oprócz pomiarów powierzchni proponuje zwrócić uwagę na kąty oraz to czy ściany i sufit są równe. Zdarzało się po kilka centymetrów różnicy w wysokości sufitu co ma później znaczenie np przy zabudowie kuchni, podwieszanych sufitach itp. U nas jedna ściana miała 2 cm różnicy pomiędzy jej dolną, a górną częścią. Ponadto koniecznie sprawdźcie stan okien. Zarówno ramy jak i szyby. Czy nie mają zabrudzeń, zarysowań, pęknięć? Czy poprawnie się otwierają i zamykają. To samo z balustradami i szklanymi wypełnieniami na balkonie. Stan płytek i fug na balkonie. Czy żadna płytka nie jest pęknięta, wytłuczona, czy nie się nie rusza. Jeżeli macie rolety zewnętrzne to czy działają czy ich powierzchnia nie jest uszkodzona. Dobrze mieć próbnik czy jakąś neonówkę i sprawdzić napięcie we wszystkich gniazdkach i przewodach pod lampy. Sprawdźcie domofon czy działa. Gniazdek antenowych bez tv nie sprawdzicie, ale z tym też potrafią być problemy. Na pewno będziecie mieli zamontowaną w korytarzu skrzynkę, do której żaden modem ze światłowodem się nie zmieści Smile Zmierzcie miejsce postojowe, sprawdźcie czy pilot i brama do garażu działają poprawnie. U nas w trakcie odbioru brama się nie zamykała automatycznie. Deweloper stwierdził, że tak jest wygodniej ekipom, które jeszcze wykonują drobne prace. Jak skończą to przeprogramują. Ekipy się wyniosły, a brama została bez automatycznego zamykania. Deweloper natomiast odbijał piłkę, a nasz mało ogarnięty zarządca wybrany przez dewelopera, na koszt wspólnoty ściągał firmę, która przeprogramowała bramę. Najlepiej przygotować sobie listę z punktami do sprawdzenia i odbierać wg tej listy.
 
Beesarch
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 26/03/2019
Newbie


Postów: 4
Data rejestracji: 26.11.18

Swoją drogą deweloper tym razem się wywiązał z umowy Smile Dostałam pismo, że od 29.03 można odbierać mieszkania. W prawdzie już na ten termin nie udało mi się załapać, ale miały być klucze do końca marca i im się udało faktycznie w terminie wydawać mieszkania. Ciekawe tylko w jakim stanie. Ja jestem umówiona na 8 kwietnia więc jeśli ktoś miały przede mną odbiór prosiłabym o informację co ew. było nie tak.
 
mon89
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 01/04/2019
Newbie


Postów: 3
Data rejestracji: 01.04.19

Ja odbieram klucze 5 kwietnia, także napiszę co i jak ;-)
btw. denerwuje mnie ta krzywa lampa przed pierwszym budynkiem przy parkingu I etapu.
Będę to zgłaszał.
 
Karton
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 17/04/2019
Junior Member


Postów: 10
Data rejestracji: 06.12.17

Krzywa latarnia na parkingu to zasługa ekip budowlanych II etapu.
Temat był zgłaszany do WZN przez mieszkańców I etapu.
 
mon89
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 30/04/2019
Newbie


Postów: 3
Data rejestracji: 01.04.19

W piwnicach juz jest grzyb... mam zdjecia, ale niestety nie moge tu wkleić. Bedą to zrywać i suszyć i tak w kółko aż gwarancja się skończy i bedziemy sami to ogarniać.
 
karolina
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 03/05/2019
Newbie


Postów: 5
Data rejestracji: 06.08.12

Czy ktoś korzysta ze światłowodu z Orange i może podzielić się opinia na temat jego działania czy lepiej wybrać internet przez kablówkę?
 
Przeskocz do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.03
15,102,159 razy odwiedzono naszą stronę