Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 743
-> Najnowszy użytkownik: Tomasz Serafin

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Archiwalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Budżet 2010 a przedszkole...

Informujemy, iż radni Komisji Oświaty i Wychowania Miasta Poznania zgłosili POPRAWKĘ (plik *.xls - Excel) do budżetu i WPI (Wieloletni Plan Inwestycyjny), dotyczącą sfinansowania rozpoczęcia prac przygotowawczych pod budowę przedszkola przy ulicy Wergiliusza. Poprawka musiałaby być przegłosowana przez wszystkich radnych na sesji budżetowej w dniu 22 grudnia 2009.

Informacje na temat Sesji Rady Miasta Poznania numer: LXV, 2009-12-22, godz. 09:00


Małgorzata Ćwiertnia
Zastępca Przewodniczącego Zarządu, Sekretarz

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku


SZANOWNI MIESZKAŃCY STRZESZYNA !


Pierwsza gwiazdka na niebie, śpiew kolęd, łamanie się opłatkiem, tradycja wigilijnego stołu stanowią w naszej polskiej społeczności bogactwo, które wyróżnia Nas z grona europejskich państw. Bogactwo to, starajmy się kultywować jako nasz Polski zwyczaj, pokazując szczególnie młodemu pokoleniu to co piękne i niepowtarzalne podczas wigilijnej nocy i całych Świąt Bożego Narodzenia.

Dzieląc się opłatkiem z najbliższymi i przybyłymi gośćmi nie zapomnijmy o tych, którzy w ten wigilijny wieczór są samotni i tych, których zabrakło wśród Nas. Niech Święta Bożego Narodzenia upłyną w naszych domach w miłej i serdecznej atmosferze, w których panuje miłość i zgoda oraz troska o tych, którzy tej pomocy potrzebują.

Wszystkim naszym mieszkańcom oraz przybyłym gościom, pragniemy złożyć serdeczne życzenia życząc spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.Rada Osiedla Strzeszyn


Zaginiony Piesek...

Dzisiaj tj 14.12.2009 r. przy ul. Strzeszyńskiej znaleziono młodego, białego pieska (kundelek) o charakterystycznych łatkach na uszach i głowie oraz kolorowej obróżce. Niestety pieska musiało zabrać schronisko, natomist informujemy o tym, gdyby któryś z mieszkańców kojarzył pieska lub jego właściciela.

Kontakt do schroniska: 061 868-10-86, 061 868-10-87


Notatka ze spotkania Rady Osiedla z Prezydentem Ryszardem Grobelnym

Zapraszamy do zapoznania się z notatką służbową ze spotkania przedstawicieli Rady Osiedla Strzeszyn z Prezydentem Ryszardem Grobelnym w dniu 03 grudnia 2009.

Potrzebujemy przedszkola !!!

Od dłuższego czasu Rada Osiedla Strzeszyn podejmuje działania w celu utworzenia na osiedlu Strzeszyn Grecki i Literacki przedszkola publicznego. Jednocześnie staramy się, aby przedszkole przy ulicy Biskupińskiej nadal działało.

Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem dotyczącym działań realizowanych przez Radę Osiedla...


Co dalej z komunikacją na Strzeszynie?

W sprawie komunikacji na Strzeszynie Rada Osiedla skierowała zapytanie do Prezydenta R. Grobelnego - przeczytaj pismo
W załączeniu przedstawiamy odpowiedź, którą otrzymaliśmy na to zapytanie od zastępcy prezydenta M. Kruszyńskiego - przeczytaj odpowiedź

Czy odpowiedź satysfakcjonuje mieszkańców Strzeszyna? Oceńcie Państwo sami na FORUM...


"STRZESZYN - Mieszkańcy nie chcą szybkich kierowców"

"Mieszkańcy Strzeszyna mają już dość samochodów jadących z niebezpieczną prędkością ulicą Literacką. Bardzo wielu kierowców nie przestrzega tam ograniczenia prędkości do 50 kilometrów na godzinę. Wyjście z sytuacji? Mieszkańcy chcą postawić fotoradar."


Czytaj dalej artykuł...

Komunikat - pomiar prędkości na ul. Literackiej i ul. Wańkowicza

"Miejsca pomiaru prędkości przez wspólne patrole poznańskiej Straży Miejskiej i Sekcji Ruchu Drogowego KM Policji z wykorzystaniem fotoradaru w dniach od 23 do 29 listopada 2009 r.

Fotoradarowa kontrola prędkości
W nadchodzącym tygodniu Straż Miejska, wspólnie z Sekcją Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, planuje dokonywać pomiaru prędkości pojazdów na ulicach:

Literacja, Wańkowicza, Stróżyńskiego, Naramowicka, Armii Poznań, Szelągowska, Bukowska, Dąbrowskiego oraz innych o mniejszym znaczeniu komunikacyjnym - sporadycznie.

Podane miejsca są przewidziane w planie wspólnych patroli określanych na podstawie policyjnych statystyk wypadkowości, a także uwag przekazywanych od mieszkańców miasta. Jednak, w zależności od bieżących potrzeb, mogą być wprowadzane zmiany ich usytuowania. Tak realizowane działania winny przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach."Czytaj Komunikat Straży Miejskiej

Zmiana adresu siedziby Rady Osiedla Strzeszyn

KOMUNIKAT


Rada Osiedla Strzeszyn informuje, iż z dniem 01 listopada 2009 zmieniła swoją siedzibę-z ulicy Biskupińskiej 27 (Schronisko Młodzieżowe "Hanka") na ulicę Wańkowicza 2A (przy parafii Św.Ojca Pio), dzięki uprzejmości i wyrozumiałości ks.Proboszcza Andrzeja Herkta.
Prosimy o przesyłanie korespondencji na w/w adres.
Jednocześnie prosimy mieszkańców o wyrozumiałość-oznaczenie siedziby poprzez wywieszenie tablicy nastąpi niebawem.
Serdecznie dziękujemy Pani Basi Brzuszkiewicz za wieloletnie udzielenie gościny w Schronisku.

Małgorzata Ćwiertnia
Zastępca Przewodniczącego Zarządu
Sekretarz Rady

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę szkoły przy ulicy Hezjoda

Zobacz Galerię"Wczoraj tj. 19 listopada, z udziałem władz miasta odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę szkoły przy ulicy Hezjoda na Strzeszynie."

W uroczystości uczestniczyli m.in. Prezydent Ryszard Grobelny, Zastępca Prezydenta Sławomir Hinc, radni miejscy: Jan Chudobiecki oraz Wojciech Wośkowiak, a także przedstawiciele Wydziału Oświaty.
Strzeszyn był reprezentowany przez ks. Proboszcza Andrzeja Herkta, członków Rady Osiedla a także mieszkańców.
Na uroczystość przybyły również dzieci ze szkoły podstawowej nr 62-klasy strzeszyńskie, aktywnie uczestnicząc we wmurowywaniu "kamienia".
Wszyscy cieszymy się z budowy szkoły. Mamy nadzieję, że powstanie w terminie i będzie nie tylko miejscem nauki dla dzieci ale stanie się centrum kulturotwórczym, integrującym mieszkańców naszego osiedla.

Małgorzata Ćwiertnia
Z-ca Przewodniczącego Zarządu, Sekretarz Rady


Czytaj artykuły o tym wydarzeniu na:

 • www.poznan.pl
 • www.gazeta.pl
 • www.mmpoznan.pl

 • WORKI NA LIŚCIE - JESZCZE SĄ !!!

  Informujemy, iż na Strzeszynie Greckim w Kwiaciarni przy ul. Literackiej nadal jest spora ilość worków na liście... Przejeżdzając przez osiedle można zauważyć ze nie wszystkie worki w których znajdują się pozbierane liście są workami dostarczonymi przez ZDM. Przypominamy, iż takie worki nie będą zabierane!!!. Aby nasza praca przy oczyszczaniu ulic z liści nie poszła na marne tym bardziej prosimy o odbieranie SPECJALNYCH WORKÓW NA LIŚCIE dostarczonych przez ZDM...

  W przypadku braku worków wystąpimy do ZDM-u o dostarczenie większej ilości.


  Wygenerowano w sekund: 0.01
  15,076,477 razy odwiedzono naszą stronę