Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 743
-> Najnowszy użytkownik: Tomasz Serafin

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Archiwalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Wyniki konkursu "Zielony Poznań" 2009

Z dużą satysfakcją i dumą dzielimy się z Państwem informacją, że nasi mieszkańcy państwo Krystyna i Stefan Budzyńscy, zostali docenieni w konkursie „Zielony Poznań” przez naszą osiedlową komisję i również przez komisję miejską. Państwo Budzyńscy otrzymali II nagrodę kategorii ogrody przydomowe. Ogród można podziwiać w okresie wiosenno-letnim przy ul. Puszkina 6. Wszystkie obiekty zgłoszone przez naszych mieszkańców do konkursu zasługiwały na bardzo wysoką ocenę co ilustrują zamieszczone w galerii zdjęcia.

W XVI edycji konkursu do rywalizacji zgłoszono 4922 obiekty, w tym 750 ogrodów przydomowych. Uroczystości wręczenia nagród laureatom przez Prezydenta Miasta Poznania odbyły się 10.XI.2009 roku na Sali Białej Urzędu Miasta przy Placu Kolegiackim.

Z dużą przyjemnością informujemy Państwa, że mieszkańcy naszego osiedla uzyskiwali liczne wyróżnienia i nagrody w poprzednich edycjach konkursu „Zielony Poznań”. Należeli do nich p. Arleta Matuszewska, p. Magdalena Kaczmarek, p. Kinga Spychalska i p. Barbara Popławska,

Bardzo serdecznie zachęcamy mieszkańców naszego osiedla do udziału w kolejnych edycjach konkursu w następujących kategoriach: ogrody przydomowe; zieleńce – kwietniki; balkony, tarasy, loggie, okna; działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych i pasy zieleni.

W imieniu:
Osiedlowej Komisji XVI edycji konkursu „Zielony Poznań”- Małgorzata Boniecka
Rady Osiedla Strzeszyn - Małgorzata ĆwiertniaZapraszamy do GALERII !!!

Więcej na temat wyników konkursu "Zielony Poznań" znajdziesz tutaj...

Będzie dofinansowanie na plac Horacego-Owidiusza

Z przyjemnością informujemy naszych mieszkańców, iż nasz wniosek konkursowy na kolejny etap zagospodarowania placu Horacego-Owidiusza został przez Komisję ds konkursu na dofinansowanie realizacji zadań zgłoszonych przez osiedla rozpatrzony pozytywnie i zaakceptowany przez Prezydenta Miasta Poznania. Efektem bedzie dofinansowanie naszego projektu rewitalizacji i urządzenia terenu sportowo-rekreacyjnego dla dzieci i młodzieży.

Zadanie to będzie realizowane w 2010 roku a adresatem będą nasze dzieci i młodzież, której również postaramy się przedstawić atrakcyjne propozycje spędzenia czasu na osiedlu.
Jednocześnie serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu "Strzeszyn dla Dzieci" za wniesiony wkład do wniosku konkursowego.

Małgorzata Ćwiertnia
Zastępca Przewodniczącego Zarządu, Sekretarz

Co dalej z wiaduktem golęcińskim?

Notatka służbowa z konsultacji społecznych z 01.10.2009 r.

01 października 2009 o godz. 17.00, w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Golęcińskiej 9 w Poznaniu odbyło się spotkanie - II etap konsultacji społecznych dotyczących projektów MPZP "Otoczenie Jeziora Rusałka" oraz "W rejonie ulicy Golęcińskiej".

Na spotkanie przybyli pracownicy szkoły, okoliczni mieszkańcy oraz mieszkańcy Strzeszyna, w tym członkowie Rady Osiedla Strzeszyn: Arleta Matuszewska, Małgorzata Bogusławska, Małgorzata Ćwiertnia i Wojciech Bratkowski, a także przedstawiciele Stowarzyszeń: Strzeszyn dla Dzieci oraz Infrastruktury Osiedla Parkowego.

Miejska Pracownia Urbanistyczna przedstawiła propozycję projektów planów, które nie wzbudziły większych emocji, ponieważ dyskusja została zdominowana przez problem komunikacyjny...


Tutaj przeczytasz całość notatki !!!

Prasa:

 • www.epoznan.pl -
 • Kolejowy Portal Informacyjny
 • Obowiązkowe czipowanie psów - jak, gdzie, po co?

  "Od początku 2009 roku, decyzją Rady Miasta Poznania wprowadzono elektroniczny system rejestracji psów.

  Zabieg ten polega na wszczepieniu pod skórę zwierzęcia elektronicznego mikroprocesora (mikroczipa). Czynność tą wykonuje się tylko raz w życiu psa i jest ona całkowicie bezpłatna. Wszczepione urządzenie zawiera unikatowy 15-cyfrowy numer, któremu odpowiadają dane zapisane w elektronicznej bazie. Odczytu dokonuje się za pomocą specjalnego czytnika W ten sposób po raz pierwszy stworzymy w Poznaniu jednolitą bazę danych, pozwalającą określić ile jest psów w naszym mieście. Ale to nie jedyna korzyść z chipowania..." Czytaj dalej!

  pies

  W wielu miejscach Poznania czipowanie czworonogów jest BEZPŁATNE. Tutaj znajdziesz listę wszystkich punktów. Najbliższa lokalizacja przy naszym osiedlu to gabinet na Podolanach:

  Przychodnia Weterynaryjna „ANIMAL CENTER”
  Beata Chodakowska
  ul. Zakopiańska 50
  tel. (061) 842-27-55, kom. 513-039-948 - zadzwoń, zapytaj i umów się na czipowanie


  PAMIĘTAJ:

  "Odpowiedzialność prawna: Rejestracja psa jest obowiązkowa tzn., że brak wszczepionego mikrochipa jest wykroczeniem, za które strażnik może ukarać posiadacza psa mandatem w wysokości od 20 zł. do 500 zł."


  Worki na liście - gdzie odebrać ?

  Informujemy, iż SPECJALNE WORKI NA LIŚCIE dostarczone przez ZDM można już odbierać w dwóch punktach na Osiedlu:

 • na "Starym" Strzeszynie w Aptece przy ul. Rzeszowskiej
  oraz
 • na Strzeszynie Greckim w Kwiaciarni przy ul. Literackiej

 • Liczba worków jest ograniczona: po 100 worków na punkt odbioru, łącznie 200 sztuk. Każdy mieszkaniec może jednorazowo odebrać 2 worki. W przypadku braku worków wystąpimy do ZDM-u o dostarczenie większej ilości.

  Miasteczko bezpieczeństwa ruchu drogowego

  Z racji wielu pytań mieszkańców osiedla dotyczących budowanego aktualnie na placu pomiędzy ulicami Horacego i Owidiusza miasteczka drogowego przedstawiamy poniżej ogólny zarys projektu realizacji. Wykonawcą jest firma BUDSYSTEM Grzegorz Sobczyk, ul. Jackowskiego 31 m 6, 60-509 Poznań.

  miasteczko bezpieczeństwa ruchu drogowego

  BEZPŁATNE badania profilaktyczne !!!

  " Mieszkańcy Poznania mogą jeszcze bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne w ramach programów zdrowotnych dotowanych w 2009 roku z budżetu miasta.
  Dzięki finansowemu wsparciu Miasta, poznaniacy mogą skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych i świadczeń zdrowotnych:

 • badania mammograficzne - wykonywane w kierunku profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi,- INFORMACJE DODATKOWE...
 • badanie na obecność krwi utajonej w kale - wykonywane w kierunku profilaktyki i wczesnego wykrywania raka jelita grubego,- INFORMACJE DODATKOWE...
 • badania PSA, czyli oznaczenie stężenia w surowicy krwi swoistego antygenu sterczowego (prostate-specific antigen) - wykonywane w kierunku profilaktyki i wczesnego wykrywania raka prostaty,- INFORMACJE DODATKOWE...
 • badania densytometryczne - wykonywane w kierunku profilaktyki i wczesnej diagnostyki osteoporozy.- INFORMACJE DODATKOWE...

 • Uwaga:
  Badania prowadzone będą do końca 2009 roku, jednak ze względu na to, że liczba badań jest ograniczona, istnieje możliwość ich wyczerpania we wcześniejszym terminie.
  "
  -

  Jesienne porządki - ZDM dostarczy worki na liście

  "Właściciele posesji przylegających do chodników zobowiązani są do uprzątnięcia liści opadłych z miejskich drzew. Jak co roku, w jesiennych porządkach pomaga mieszkańcom Poznania Zarząd Dróg Miejskich, który dostarczy nieodpłatnie 120-litrowe worki na liście, które opadają z drzew rosnących przy pasach drogowych.
  [...] Termin dostarczenia worków i ich odbiór można uzgadniać telefonicznie w godz. 7.00 - 15.00 pod numerem tel. 061 848-07-23" czytaj dalej...


  ZDM dostarczy Radzie Osiedla Strzeszyn SPECJALNE BIODEGRADALNE worki z napisem "ZDM - liście zebrane z ulicy" i TYLKO te worki będą przez ZDM zabierane z ulic. Liście zebrane do innych worków nie będą zebrane z ulic. Rada Osiedla w najbliższych dniach wyznaczy dwa punkty odbioru worków: na "Starym" Strzeszynie oraz na Strzeszynie Greckim (Literackim).

  Wyniki ankiet komunikacyjnych

  Poniżej przedstawiamy wyniki dwóch ankiet związanych z organizacją komunikacji na Osiedlu Strzeszyn "Stary" w których przez ostatnie 3 miesiące poprzez oddawanie głosów mogliście Państwo przekazać swoją opinię dotyczącą ewentulanych zmian w komunikacji na naszym osiedlu.
  Serecznie dziękujemy za tak liczne oddanie głosów.

  Kurs Udzielania Dzieciom Pierwszej Pomocy Przedlekarskiej

 • Czy wiesz co zrobić, gdy dziecko się zakrztusi?
 • Jak zabezpieczyć złamaną rękę na czas transportu do szpitala?
 • Jak prawidłowo przeprowadzić masaż serca u malucha?

 • Od Twojej reakcji może zależeć życie i zdrowie dziecka!

  Stowarzyszenie "Strzeszyn dla Dzieci" i Przedszkole "Kraina Marzeń" zapraszają na:
  KURS UDZIELANIA DZIECIOM PIERWSZEJ POMOCY PRZEDLEKARSKIEJ
  17 października 2009 r. (sobota) w godz. 10:00 - 15:00.
  Zajęcia składające się z części teoretycznej i praktycznej (m.in. ćwiczenia z fantomami) poprowadzi wykwalifikowany ratownik medyczny.

  Koszt: 20 zł; zapewniamy drożdżówki, kawę i herbatę podczas przerwy.

  Kurs odbędzie się w Przedszkolu "Kraina Marzeń", ul. Miłosza 31, www.krainamarzen.com.pl. Prosimy o zabranie obuwia na zmianę.
  Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko i telefon kontaktowy, prosimy przesyłać na adres strzeszyndladzieci@op.pl do dn. 14 października. Ilość miejsc ograniczona!

  Zapraszamy rodziców, opiekunów, dziadków i nianie!

  Stowarzyszenie "Strzeszyn dla Dzieci"

  Rozstrzygnięto przetarg na miasteczko bezpieczeństwa ruchu drogowego

  Informujemy, iż rozstrzygnięto przetarg na budowę miasteczka bezpieczeństwa ruchu drogowego. Informacja o wyborze oferty znajduje się tutaj...

  Przypomnijmy:
  "Miasteczko ma powstać na placu pomiędzy ulicami Horacego i Owidiusza. To ostatni etap realizowanego na terenie Strzeszyna projektu poprawy bezpieczeństwa na drogach. W pierwszym etapie do szkół i przedszkoli trafiły pomoce do nauki przepisów drogowych.
  W miasteczku będą znajdować się drogi, znaki drogowe i przejścia dla pieszych. Zrekonstruowanie warunków panujących na ulicy ma pomóc najmłodszym w opanowaniu zasad ruchu drogowego. To zdecydowanie lepszy sposób na naukę przepisów."
  -

  Prace powinny zostać rozpoczęte w następnym tygodniu.

  Wygenerowano w sekund: 0.01
  15,076,454 razy odwiedzono naszą stronę