Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 743
-> Najnowszy użytkownik: Tomasz Serafin

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Archiwalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

II etap konsultacji społecznych dotyczących projektów MPZP

W związku ze sporządzeniem projektów MPZP "Otoczenie Jeziora Rusałka" oraz "W rejonie ulicy Golęcińskiej" w Poznaniu odbędzie się spotkanie z zespołem projektowym Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 1 października br. o godz. 17.00, w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Golęcińskiej 9 w Poznaniu. Projekt planu znajduje się na etapie przed opiniowaniem i uzgadnianiem.

Zapraszamy na spotkanie

12 września - LATAWCOWE HISTORIE...

" Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę podczas oficjalnego otwarcia placu zabaw - cieszymy się, że to miejsce znowu tętni życiem i śmiechem naszych pociech :-)

Informujemy, że Komitet Organizacyjny Na Rzecz Rewitalizacji Placu Zabaw "Strzeszyn dla Dzieci" zakończył zbiórkę publiczną dn. 31 sierpnia 2009 roku. Zebraliśmy 14 232,00 zł; po odliczeniu kosztów zbiórki na budowę placu zabaw przy ul. Horacego/Owidiusza w Poznaniu przekazano 13 987,00 zł. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom.

12 września (sobota) o 15:30 na zielonej części placu zabaw będziemy czytali LATAWCOWE HISTORIE i robili LATAWCE. Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do wspólnej zabawy!

Udział w zajęciach jest bezpłatny, koszt materiałów: 5 zł (prosimy o przyniesienie odliczonej kwoty). Zapisy do czwartku 10. września pod adresem strzeszyndladzieci@wp.pl (musimy przygotować odpowiednią ilość materiałów).
UWAGA! Podczas zajęć będzie można podpisać listę poparcia budowy publicznego przedszkola na Strzeszynie Greckim.

Zwracamy się o pomoc dla jednej z najmłodszych mieszkanek Strzeszyna - Amelki. W związku z chorobą dziewczynkę czeka długa i kosztowna rehabilitacja - jeśli możesz pomóc, odwiedź stronę www.amelka.com.pl "


Stowarzyszenie "Strzeszyn dla Dzieci"

Pomóżmy Amelce !!!


"Amelia Zamczyk urodziła się 3 września 2008 roku. Na początku nie było żadnych oznak choroby. Rosła i rozwijała się dobrze. Nie było problemów z jedzeniem. Choroba objawiła się w 2 miesiącu życia drgawkami..." czytaj dalej !


Sprawozdanie z pracy Rady Osiedla Strzeszyn w okresie IV - VII.2009 r.


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z pracy Rady Osiedla Strzeszyn w okresie kwiecień - lipiec 2009 r. Sprawozdanie dostępne jest tutaj.

Sprawozdanie z posiedzenia Komisji Oświaty z 20 sierpnia

W dniu wczorajszym tj. 20 sierpnia odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, której tematem przewodnim były przedszkola na terenie Poznania. Obecny był również Zastępca Prezydenta do spraw oświaty i kultury - Sławomir Hinc.
Przedstawione zostały przez Wydział Oświaty m.in. prognozy ilości dzieci w wieku przedszkolnym na najbliższe lata oraz spodziewane ilości miejsc w przedszkolach, a także doraźne sposoby uzyskania dodatkowych miejsc.
Przewodnicząca komisji - radna Lidia Dudziak poprosiła przedstawicieli Wydziału Oświaty o przygotowanie tzw. "mapy przedszkoli" na terenie miasta Poznania, gdyż dopiero taka mapa przekaże istotne informacje, które miejsca w Poznaniu sa najsłabiej pokryte siecią przedszkoli.

Radę Osiedla Strzeszyn reprezentowała Arleta Matuszewska - przewodnicząca oraz Małgorzata Ćwiertnia. Przedstawicielem młodych rodziców z naszego osiedla była Iwona Żołdak - Stryjska, prezes Stowarzyszenia Strzeszyn dla Dzieci. Zainteresowane dzieci reprezentowała Jagoda Stryjska, przyszły kandydat na przedszkolaka.
Nasi przedstawiciele mocno artykułowali potrzeby młodych mieszkańców w zakresie miejsc przedszkolnych. Podkreślali, iż ilość wolnych miejsc w przedszkolach w Poznaniu, wynikająca z liczb nie jest satysfakcjonujaca, a wolne miejsca pozostały najczęściej w przedszkolach bardzo odległych od miejsca zamieszkania, np. na Ratajach.

Sytuację na Strzeszynie można okreslić jako dramatyczną, ponieważ jedyne istniejace
przedszkole publiczne na ul. Biskupińskiej boryka się z problemem likwidacji, a znaczna część dzieci pozostaje pod opieką dziadków lub opiekunek.
Jednocześnie Strzeszyn charakteryzuje się bardzo wysokim przyrostem naturalnym, wiele młodych rodzin posiada trójkę i więcej dzieci.
Celem naszej obecności na posiedzeniu komisji było dalsze szukanie rozwiązań, które pozwolą uniknąć likwidacji przedszkola na Biskupińskiej oraz uzyskanie poparcia w dążeniu do celu, jakim jest budowa przedszkola publicznego na naszym osiedlu.

Małgorzata Ćwiertnia

Zdjęcia

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z nowego placu zabaw przy ul. Horacego-Owidiusza oraz z placu budowy szkoły...

 • Plac zabaw Horacego-Owidiusza
 • Budowa szkoły

 • 20 sierpnia godz. 14:00 Urząd Miasta

  Informujemy, iż w dniu jutrzejszym tj. 20 sierpnia w sali nr 102 Urzędu Miasta przy pl. Kolegiackim 17 o godz. 14:00 odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Poznania. Przedmiotem posiedzenia będzie m.in. sprawa dalszego losu Przedszkola nr 121 przy ulicy Biskupińskiej (jedyne publiczne przedszkole na terenie naszych osiedli strzeszyńskich). Zachęcamy do udziału w posiedzeniu. Czytaj dalej ...


  Plac zabaw Horacego-Owidiusza już otwarty !!!

  Wczoraj zakończono montaż nowych elementów na placu zabaw Horacego-Owidiusza. Wyrównano nawierzchnię, nawieziony został piasek, ustawiono nowe kosze na śmieci. Są też już zamontowane furtki. Jeszcze przez kilka dni nie będzie można korzystać z huśtawek - należy poczekać, aż dobrze zwiąże beton. Czynem społecznym rozrzucono przywieziony piasek na placu zabaw i boisku do siatkówki. Rodzice małych i trochę większych dzieci, włożyli w rewitalizacje placu olbrzymi wysiłek i ponieśli spore nakłady finansowe - uszanujmy więc ich pracę.

  W imieniu Rady Osiedla dziękuję Mieszkańcom za ofiarność wykazaną podczas zbierania środków przez Stowarzyszenie Strzeszyn Dla Dzieci na rewitalizację placu zabaw. Dziekuję wszystkim zaangażowanym - zwłaszcza Panom, dzielnie zmagającym się z piaskiem, dzieciom, którym się bardzo praca w piasku podobała oraz przede wszystkim - Paniom ze Stowarzyszenia - inicjatorkom całej akcji.

  Rada Osiedla starała się pomóc i mamy nadzieję, że pomoc była odczuwalna. Liczymy na to, że dzieci będą miały dużo radości i zabawy, nawiążą na placu nowe przyjaźnie, a my - dorośli - zadbajmy o to, aby plac zabaw służył im jak najdłużej.  Małgorzata Ćwiertnia


  1 sierpnia GRATOWÓZ - ul. Literacka, ul. Biskupińska przy Wańkowicza, ul. Strzeszyńska,

  Informujemy, że 1 sieprnia przy pętli autobusowej na ul. Literackiej w godzinach 8.00-8.30 będzie stał GRATOWÓZ... Każdy z nas może dostarczyć nieodpłatnie wytworzone w domu odpady problemowe, do których zaliczamy:


 • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (sprzęt RTV i AGD, komputery, suszarki, żelazka, itp.)
 • baterie i akumulatory
 • lampy fluorescencyjne oświetleniowe
 • odpady zawierające rtęć
 • przeterminowane leki
 • opakowania po farbach i rozpuszczalnikach
 • resztki farb i rozpuszczalników w opakowaniach
 • zużyty olej silnikowy, przekładniowy oraz hydrauliczny w opakowaniach
 • zużyte filtry olejowe
 • zaolejone szmaty i ścierki

  Nie zdążysz przynieść odpadów w tym terminie ??

  Harmonogram GRATOWOZU na dzień 1 sierpnia oraz pozostałe miesiące znajduje się tutaj...
 • Komunikacja na "Starym Strzeszynie"


  W związku z prowadzonymi przez Zarząd Osiedla z Dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego rozmowami na temat organizacji komunikacji zwracamy się do mieszkańców Starego Strzeszyna z prośbą o zaopiniowanie rozwiązań przedstawionych w dwóch ankietach na stronie głównej. Odpowiedzi będą nam pomocne w ustaleniu potrzeb mieszkańców Starego Strzeszyna celem przekazania w trakcie prowadzonych rozmów. W najbliższym czasie zostanie zaprezentowana także ankieta dla mieszkańców Strzeszyna Greckiego i Literackiego.  Nie musisz być zalogowany aby głosować w ankietach !!!

  Pas zieleni pomiędzy ul. Puszkina

  Bieżąca informacja dotycząca ustaleń działań w sprawie zagospodarowania pasa zieleni pomiędzy ul. Puszkina z dnia 07.07.2009. Notatka ze spotkania przedstawicieli Rady Osiedla Strzeszyn, Zarządu Dróg Miejskich oraz Stowarzyszenia na Rzecz Budowy Infrastruktury Osiedla Parkowego w Poznaniu Strzeszynie znajduje się tutaj.
  Wygenerowano w sekund: 0.01
  15,076,423 razy odwiedzono naszą stronę