Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 743
-> Najnowszy użytkownik: Tomasz Serafin

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Archiwalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Wioska olimpijska na Strzeszynie?

"W przyszłym tygodniu okaże się, gdzie powstanie wioska olimpijska przygotowywana w związku ze staraniami Poznania o organizację II Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku.

Wybrane są już wstępnie dwie lokalizacje - na Morasku i Strzeszynie. Druga lokalizacja budzi niepokój mieszkańców oraz rady osiedla."
2009-07-10 - Głos Wielkopolski czytaj dalej artykuł...


Jednocześnie informujemy, iż otrzymaliśmy pismo zwrotne na zadane przez Radę Osiedla pytanie dotyczące prac nad sporządzaniem projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów w rejonie ulic Koszalińskiej i Hezjoda.

Zgłoszenia do konkursu "Zielony Poznań"

Informujemy, iż nadal przyjmowane są zgłoszenia do konkursu "Zielony Poznań"


Zgłoszenia można składać wysyłając na adres Biura Rady Osiedla Strzeszyn lub kontaktując się z Przewodniczącą Komisji Osiedlowej - Panią Małgorzatą Boniecką - tel. 605-888-881. W celu pobrania karty zgłoszenia udziału w konkursie kliknij: KARTAZmarł zastępca prezydenta Poznania Maciej Frankiewicz"Z głębokim żalem informujemy, że dzisiaj, 16 czerwca, w godzinach rannych, w szpitalu w Śremie, zmarł nagle zastępca prezydenta Poznania Maciej Frankiewicz. Prezydent trafił do szpitala po tym, jak w połowie maja uległ wypadkowi.
Od jutra, 17 czerwca, do piątku, 19 czerwca, w godzinach od 10.00 do 20.00, w holu Urzędu Miasta przy placu Kolegiackim 17 wystawiona będzie księga kondolencyjna poświęcona pamięci zastępcy prezydenta Poznania Macieja Frankiewicza.
Pogrzeb odbędzie się w piątek, 19 czerwca, o godz. 15.30, na cmentarzu junikowskim."

2009-06-16 www.poznan.plRodzinie i Bliskim wyrazy głębokiego współczucia z powodu nagłej śmierci Pana Wiceprezydenta Macieja Frankiewicza składają: Członkowie Rady Osiedla Strzeszyn


Rozstrzygnięcie przetargu na szkołę

Informujemy, iż został rozstrzygnięty przetarg na budowę szkoły podstawowej z gimnazjum i salą gimnastyczną w rejonie ulic Hezjoda, Safony, Homera i Wergiliusza.


"Biuro Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Poznania informuje, że Zamawiający dokonał wyboru oferty złożonej przez Przedsiębiorstwo Techniczno – Budowlane NICKEL Sp. z o. o., Jelonek ul. Obornicka 6B, 62-002 Suchy Las, która uzyskała największą ilość punktów (100 pkt.) w przyjętym kryterium oceny ofert (cena - 100%)."
czytaj dalej...

Informacja na temat transportu

Poniżej informacja na temat spotkania Przewodniczącego Zarządu Osiedla Strzeszyn z przedstawicielami Zarządu Transportu Miejskiego. Po dokonaniu przez ZTM analizy finansowej proponowanych przez nas rozwiązań rozmowy będą prowadzone dalej. Sprawa jest traktowana jako jedno z najważniejszych zadań nowej Rady Osiedla.Prosimy mieszkańców naszego osiedla o zgłaszanie do nas mailem ewentualnych postulatów w tej sprawie.


Poznań, 3 czerwca 2009 roku

Tematy spotkania z Dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego w dniu 4 czerwca 2009r. godz. 9.00

Uczestnicy spotkania:
 • Dyr. ZTM - Zbigniew Rusak
 • Z-ca dyr. ZTM - Rafał Kupś
 • Adam Zawal - MPK
 • Jerzy Fleming - Rada Osiedla Strzeszyn

 • 1. Rozpoczęcie działalności od 01.09.2009r. Społecznej SP i Gimnazjum nr1 w Zespole Szkół Rolniczych na Golęcinie
  2. Strzeszyn L - wprowadzanie się do nowych bloków ok. 400 rodzin.
  3. Budowa SP i Gimnazjum przy ul. Wergiliusza - Safony - Homera- Hezjoda.
  4. Dworzec autobusowy (pętla końcowa) przy ul. Biskupińskiej
  5. Linia 64 do Puszkina - wszystkie kursy
  6. Linia krótka na trasie Strzeszyn - os. Literackie os. Greckie - ul. Wołyńska (powrót na Strzeszyn)
  7. Linia 60 i 46
  8. Linia 95
  9. Linia nocna

  Opracował: Jerzy FLEMING - Przewodniczący Zarządu Osiedla Strzeszyn

  Co oznacza dla Strzeszyna zmiana przebiegu IV Ramy

  Co oznacza dla Strzeszyna zmiana przebiegu IV Ramy (Zewnętrznego Pierścienia układu komunikacyjnego bliskiego zasięgu - biegnącego na północy od węzła komunikacyjnego w Złotkowie do Paczkowa i dalej na wschód)?


  W piątek, 05 czerwca 2009 w Urzędzie Miejskim w Poznaniu odbyło się posiedzenie Komisji gospodarki komunalnej i mieszkaniowej zainicjowane przez radnych w sprawie wniosku złożonego przez Prezydenta Grobelnego o zmianę przebiegu IV Ramy. Ze strony Miasta wniosek o zmianę przebiegu referował inż. Deskur (mapka przebiegu trasy - patrz zielone linie)
  Obecni byli również autorzy projektu IV Ramy z Wielkopolskiego Biura Planowania Przestrzennego, którzy bronili swojego stanowiska-zaplanowanego przebiegu obwodnicy.
  Co oznacza dla Strzeszyna zmiana przebiegu IV Ramy? czytaj dalej...

  Festyn Rodzinny - Strzeszyn dla dzieci

  W niedzielę 7 czerwca odbył się Festyn Rodzinny na rzecz rewitalizacji placu zabaw dla dzieci przy ul. Horacego/ Owidiusza... Suma zebranych funduszy wyniosła 11 890,03 PLN !!! Gratulujemy... Rada Osiedla Strzeszyn była współorganizatorem festynu i w miarę swoich możliwości zapewniła wsparcie finansowe m.in. ubezpieczając festyn i przekazując część nagród. Bardzo cieszymy się, że mieszkańcy Strzeszyna tak licznie wspomogli festyn, pokazując jak bardzo zależy im na bezpieczeństwie bawiących się na placu dzieci... Mamy nadzieję, że tego typu akcje będą częstym obrazem na naszym osiedlu... Więcej informacji na temat festynu na stronie Stowarzyszenia "Strzeszyn Dla Dzieci"

  16. edycja konkursu "Zielony Poznań"

  Serdecznie ZAPRASZAMY mieszkańców Strzeszyna do wzięcia udziału
  w 16. edycji konkursu "Zielony Poznań" !!!


  W konkursie mogą wziąć udział właściciele zielonych i ukwieconych balkonów, tarasów, okien, ogrodów przydomowych... Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane będą do 20 czerwca br. w siedzibach Rad Osiedli, punktach informacyjnych POZSERWISU (JEŻYCE - ul. Słowackiego 22, tel. 878-46-22), Oddziałów Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta (Pl. Kolegiacki 17), w Wydziale Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej (ul. Libelta 16/20, tel. 878-50-49). Można się również zgłaszać bezpośrednio e-mailem na adres Biura Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu.


  Informacje i zgłoszenia również u Przewodniczącej Komisji Osiedlowej -
  - Pani Małgorzaty Bonieckiej - tel. 605-888-881  Konkurs będzie rozgrywany w dwóch etapach: osiedlowym i miejskim.

  Obiekty będą oceniane w pięciu kategoriach:

 • zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe i szkolne, zielone podwórka
 • balkony, loggie, tarasy i okna
 • ogrody przydomowe
 • działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych
 • pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią ubiegłego roku i wiosną br. na terenach wcześniej nie zagospodarowanych, ze szczególnym uwzględnieniem terenów publicznie dostępnych.

 • Zdobywcy I miejsca w każdej kategorii otrzymują nagrodę pieniężną fundowaną przez Prezydenta Poznania, a laureaci II i III miejsca - cenne nagrody rzeczowe od sponsorów :)  W celu pobrania karty zgłoszenia udziału w konkursie kliknij: KARTA
  W celu zapoznania się z regulaminem konkursu: REGULAMIN

  czytaj więcej...

  Przedszkole Nr 121

  Informujemy, iż Rada Osiedla Strzeszyn podjęła w dniu 04 czerwca 2009 roku uchwałę w sprawie rozbudowy przedszkola nr 121 przy ulicy Biskupińskiej. Rada wystąpiła do Prezydenta Miasta Poznania z wnioskiem o podjęcie działań zmierzających do przejęcia przez miasto (komunalizacja) terenu na którym znajduje się przedszkole celem rozbudowy placówki. Prezydentowi został przedłożony także list podpisany przez ponad 150 mieszkańców Starego Strzeszyna w tej sprawie.

  Ratujmy drzewa na Wańkowicza !!!

  drzewa_wankowicza

  W związku z realizacją planu zagospodarowania przestrzennego na tzw. Strzeszynie-L (Osiedle Wojskowe) planuje się wycięcie pięknych drzew wzdłuż ulicy Wańkowicza !!!
  Rada Osiedla Strzeszyn wraz z mieszkańcami podjęła intensywne działania w celu uratowania drzew. Według opinii dendrologów drzewa są w doskonałym stanie, więc należy je zachować. Skoro w tym miejscu planowana jest droga - należy ją przesunąć, a plan zagospodarowania zmienić !!!


  Jest to jeden z przykładów planowania przestrzennego w mieście - bez wizji lokalnej, bez zinwentaryzowanej zieleni. Jak w filmie z czasów PRL-u: "jezioro damy tu, a blok przesuniemy tam" (serial "DYREKTORZY"?). Zobacz zdjęcia !
  Staramy się dotrzeć do odpowiedzialnych czynników, mediów i szukamy wszelkiej pomocy...
  Mieszkańcy !!! Brońmy naszych drzew, brońmy naszej zieleni !!!


  Aktywna Rejestracja

  Informujemy, iż została aktywowana funkcja rejestracji nowych użytkowników. Serdecznie zapraszamy do rejestrowania się na stronie, co umożliwi dodawanie newsów, artykułów, zdjęć, komentarzy itp.Zarejestruj się !
  Wygenerowano w sekund: 0.01
  14,977,822 razy odwiedzono naszą stronę