Rada Osiedla

Menu

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 743
-> Najnowszy użytkownik: Tomasz Serafin

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Archiwalna Strona Rady Osiedla Strzeszyn w Poznaniu musisz się zarejestrować.

|| KLUB SENIORA ||

Facebook

Odwiedź nas na naszym profilu

Pakiet Onkologiczny NFZ

Ratujmy Strzeszynek

Ratujmy Strzeszynek. Wszystkie aktualne informacje na temat zanieczyszczania Jeziora Strzeszyńskiego znajdziecie Państwo na: www.ratujmy-strzeszynek.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Warsztaty z pierwszej pomocy dla rodziców i opiekunów dzieci od 0 do 10 roku życia
"WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY

Bezpieczeństwo dzieci jest niepodważalnym priorytetem dla każdego rodzica. Znajomość zasad ratowania życia pozwala w sytuacjach kryzysowych opanować negatywne emocje i udzielić pomocy przed przyjazdem pogotowia ratunkowego, która często ratuje życie.

Drodzy Rodzice, Dziadkowie, Opiekunowie, Pracownicy żłobków, przedszkoli i szkół,
Centrum Inicjatyw Rodzinnych serdecznie zaprasza na warsztaty z pierwszej pomocy dla rodziców dzieci od 0 do 10 roku życia.
Bezpieczeństwo dzieci jest niepodważalnym priorytetem dla każdego rodzica. Znajomość zasad ratowania życia pozwala w sytuacjach kryzysowych opanować negatywne emocje i udzielić pomocy przed przyjazdem pogotowia ratunkowego, która często ratuje życie.
Profesjonalne warsztaty składające się z części teoretycznej i praktycznej są prowadzone przez wykfalifikowanych ratowników medycznych.

W trakcie warsztatów każdy rodzic, opiekun zdobył wiedzę i umiejętności w zakresie:
- nagłe zatrzymanie krążenia u niemowlaka i dziecka
- zajście (bezdech senny)
- zadławienie/zakrztuszenie


Każdy uczestnik warsztatów otrzyma zaświadczenie o ich ukończeniu, które jest ważne przez 3 lata.
Zajęcia są bezpłatne. Zapisy są przyjmowane na adres cir@pcs-poznan.pl

Najbliższe terminy warsztatów:
19 września, godzina 12:00 - 15:00
21 września, godzina 12:00 - 15:00
26 września, godzina 12:00 - 15:00
28 września, godzina 15:00 - 18:00


Zapraszamy "


Szczepienia przeciwko grypie dla poznańskich seniorów > 60 roku życia

Szanowni Mieszkańcy,


Program profilaktyki zachorowań na grypę sezonową dla mieszkańców miasta Poznania na lata 2016-2018, jest pierwszym programem wieloletnim finansowanym z budżetu Miasta Poznania.

Programem, w każdym roku jego realizacji, zostaną objęci podopieczni i personel wybranych miejskich jednostek i prowadzonych na zlecenie Miasta (w pierwszej kolejności) oraz mieszkańcy Poznania w wieku od 60. roku życia (rocznikowo), którzy są zameldowani na stałe lub czasowo w Poznaniu i/lub rozliczają się z podatku dochodowego od osób fizycznych w jednym z urzędów skarbowych na terenie Poznania.

Osobom uprawnionym do uczestnictwa w programie w 2017 r. będzie podana szczepionka przeciwko grypie Vaxigrip (Tetra - czterowalentna), odpowiednia dla sezonu grypowego 2017/2018, pod warunkiem braku przeciwwskazań zdrowotnych do zaszczepienia.

O dostępności do szczepień decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Szczepienia odbywają się od 11 września 2017 r. w 14 wyznaczonych przychodniach na terenie każdej dzielnicy Poznania (wykaz na podanych niżej stronach internetowych), do wyczerpania limitu szczepionek tj. 6 000 szt.

W ramach programu będą prowadzone także działania informacyjno-edukacyjne m.in. na temat zagrożeń i skutków zakażenia wirusem grypy sezonowej, niepożądanych odczynów poszczepiennych, sposobów ochrony organizmu przed zarażeniem oraz zalet poddawania się szczepieniom ochronnym.

Realizatorem jest EDICTUM Sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Mickiewicza 31 w Poznaniu, tel. (61) 847 04 54.
Informacje dotyczące realizacji programu, w tym wykaz przychodni, w której można skorzystać z programu, są dostępne na stronach internetowych: Miasta Poznania ? www.poznan.pl (Informacje dla mieszkańca, zakładka ?Zdrowie-portal? - kliknij link !) i realizatora programu ? www.edictum.pl w zakładce Programy (kliknij link !).


Dodatkowe informacje o programie, w tym o bezpłatnych szczepieniach ochronnych przeciwko grypie można uzyskać:

 • osobiście: od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00 w sekretariacie Przychodni EDICTUM w Poznaniu przy ul. Mickiewicza 31, I piętro, pok. 120.,
 • telefonicznie: od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00 pod nr tel. (61) 847 04 54


 • "Udar mnie nie pokona" - 25.10.2017
  "Jest to spotkanie o udarze mózgu o charakterze edukacyjno - informacyjnym, udział jest bezpłatny. Prelegenci na tym spotkaniu wystąpią charytatywnie. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich (seniorów, rodziny z dziećmi) do udziału w tym wydarzeniu. Wydarzenie to ma duży wydźwięk, każdemu z nas, w każdej rodzinie zdarza się udar mózgu, zwłaszcza wśród ludzi młodych w tych stresujących czasach. Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się jak dieta wpływa na udar mózgu, posłuchać porad lekarza neurologa, wysłuchać wykładu fizjoterapeuty jak nie należy rehabilitować chorego i wiele, wiele innych. Szczegóły tego wydarzenia są na plakacie. "

  Adam Bałdych - koncert

  Konkurs "Zielony Poznań"

  Stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego dla Strzeszyna


  Strzeszyn może zyskać stację Poznańskiego Roweru Miejskiego. Co trzeba zrobić? Wykręcić wspólnie jak najwięcej kilometrów.
  1. Pobierz aplikację Naviki i zarejestruj się w niej
  2. Dołącz do konkursu ECC2017 i do drużyny Poznania
  3. Wskaż Mój Zespół - Strzeszyn

  Konkurs trwa przez CAŁY miesiąc MAJ.
  więcej informacji


  Zaproszenie na spotkanie z posłem - 26.04.2017


  Warsztaty "Teatralny Golęcin" - Zapraszamy  Życzenia Wielkanocne/ Informacje dt. Szkoły

  Wesołych i Rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy składa Rada Osiedla Strzeszyn z Zarządem!


  Chcielibyśmy móc poprzestać na tych życzeniach, ale nie możemy. Mamy dwuzmianową, przepełnioną szkołę, budynek na 30 oddziałów już dziś obsługuje oddziałów 50. Małe dzieci chodzą na 12:45 i kończą lekcje o 17:05.

  Plany lekcji:
  http://www.sp1.poznan.pl/2016_17/plany/20170213/index.html


  Za 5 lat oddziałów będzie 120. Mamy 600 przedszkolaków, a (wraz z nowym przedszkolem!!!) mamy tylko 375 miejsc przedszkolnych. Nowa zabudowa wielorodzinna jest już w toku, szykują się kolejne tysiące mieszkańców i kolejne tysiące dzieci. Dlatego musimy pilnie walczyć o konieczną infrastrukturę. Na pierwszy ogień: oświata. Przyjdźcie na spotkanie z Wydziałem Oświaty w SP1, środa o godz. 18:00, aula. W czwartek zbiera się Komisja Oświaty i Wychowania, jest tam nasz punkt. Idziemy przedstawić zatrważające fakty o naszym osiedlu:
  http://bip.poznan.pl/bip/posiedzenia/komisja-oswiaty-i-wychowania,67621/

  Staramy się też o spotkanie z prezydentem Jaśkowiakiem. Na razie bezskutecznie.

  NAJPIERW SZKOŁA, POTEM ZABUDOWA. NASZA PRZECIEŻ, JEST JUŻ DWUZMIANOWA.
  Walczymy o kolejną szkołę i przedszkole na osiedlu. Bądźcie z nami!

  Rozpoczęto nabór do nowego przedszkola !!!

  Szanowni Mieszkańcy,
  Rozpoczęto nabór do naszego nowego przedszkola! Karty zgłoszeniowe będą dostępne w sekretariatach następujących przedszkoli:

  1. Przedszkole nr 121, ul. Hezjoda 15,
  2. Przedszkole nr 77, ul. Mickiewicza 30

  oraz na stronach Wydziału Oświaty od dnia 10.04.2017 r.


  Wypełnione karty zgłoszeniowe można składać w ww. sekretariatach.

  Sprawdzanie oznakowań domów

  Szanowni Mieszkańcy,

  Informujemy, że na ostatniej Komisji Bezpieczeństwa Komendant Komisariatu Jeżyce poinformował o konieczności oznakowania (numeracja) domów jedno i wielorodzinnych. Wystarczy, aby była to widoczna informacja o numerze domu, czy lokalu na ścianie zewnętrznej/płocie - nie ma tu żadnych specjalnych wymagań w tym zakresie. Jest to bardzo pomocne, często wręcz niezbędne w celu identyfiakcji budynków podczas interwencji Policji.

  Dlatego w najbliższych dniach Dzielnicowy będzie sprawdzał oznakowania domów i zwracał uwagę tam, gdzie takowych nie ma.

  Wygenerowano w sekund: 0.02
  14,552,125 razy odwiedzono naszą stronę